XXXIII Zambrowska Piesza Pielgrzymka do Matki Bożej Pojednania
w Hodyszewie

odbędzie się w dniach
24-25 sierpnia 2018 roku (piątek - sobota)

 

INFORMACJE  DLA  PIELGRZYMÓW

1. Pielgrzymka ma charakter religijny.

2. Na pielgrzymkę będzie można zapisywać się w salce katechetycznej przy parafii Trójcy Przenajświętszej  w Zambrowie (wikariat) od 19 sierpnia (niedziela) do 23 sierpnia (czwartek) po każdej Mszy Św. wieczornej lub na trasie pielgrzymki.

Uwaga: Tylko zapisani pielgrzymi na listę w sekretariacie pielgrzymki i posiadający podstemplowaną legitymację pielgrzyma mogą uczestniczyć w pielgrzymce. Osoby te będą też  ubezpieczone wypadków. Służby pielgrzymkowe mają prawo poprosić pielgrzyma o okazanie legitymacji pielgrzyma. Osoby nie posiadające legitymacji pielgrzyma będą proszone o opuszczenie grupy i zawracane z trasy pielgrzymki przez służby pielgrzymkowe.

  Ø  23 sierpnia – czwartek, o godzinie 18.00 - Msza Święta pielgrzymkowa, połączona ze spowiedzią pielgrzymkową.

  Ø  24 sierpnia - piątek w godzinach 7.15 - 7.45 należy zdać bagaż na samochody bagażowe podstawione na parkingu przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Bagaż z materacem, śpiworem i wszystkim co potrzebne do nocnego spoczynku – zostanie odtransportowany na miejsce noclegu, po noclegu bagaż wraca do Zambrowa (salka - Wikariat parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej). Można zabrać namiot. W godzinach 9.15-9.30 można zdać bagaż w Jabłonce Kościelnej (pielgrzymi dołączający)

    §  Uwaga: organizatorzy nie odpowiadają za bagaż pielgrzyma – proszę nie zabierać na jedną noc rzeczy  niepotrzebnych i wartościowych. Proszę podpisać bagaż: imię i nazwisko, adres, telefon.

  Ø  24 sierpnia – piątek 8.00 Msza Święta, Kościół p.w. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie; po Mszy wymarsz na trasę pielgrzymki; 12.00 - Jabłonka Kościelna, 15.00 – Osipy za Kamianką, 16.30 – Wysokie Mazowieckie. 18.00 - Nocleg: gr. Niebieska - Brzóski Brzezińskie, Brzóski Markowizna; 18.45 - Nocleg gr. Żółta - Średnica Jakubowięta, Średnica Maćkowięta.

  Ø  25 sierpniasobota, wymarsz o 6.45 z Brzósek i 7.30 ze Średnicy; 8.30 – Dąbrówka Kościelna; 12.40 - Nowe Piekuty, 15.15 - Hodyszewo, 18.00 – powrót.

5. Na trasę prosimy zabrać ze sobą: leki, modlitewnik, różaniec, śpiewnik pielgrzymkowy, dobre buty, stosowny ubiór, jedzenie, płaszcz przeciwdeszczowy, czapkę od słońca.

6. Udział osób nieletnich w pielgrzymce:

- do lat 15 – wyłącznie w towarzystwie dorosłego opiekuna,

- 16 - 18 lat - na podstawie pisemnego zezwolenia rodziców bądź w towarzystwie pełnoletniego opiekuna (pisemne oświadczenie - plik do pobrania)

 7. Przy zapisach podajemy: a) imię i nazwisko; b) adres (w przypadku osób niepełnoletnich imię i nazwisko opiekuna, jego adres i nr dowodu osobistego); d) wiek.

8. Wyżywienie każdy zapewnia sobie we własnym zakresie.

9. Noclegi w pomieszczeniach wskazanych przez gospodarzy, brata kwatermistrza, porządkowych lub w namiocie, po noclegu zostawiamy po sobie porządek.

10. Wpisowe należy wpłacić przy zapisie w Sekretariacie Pielgrzymki.

11. Powrót: autokarami na, które bilety będzie można nabyć w Sekretariacie Pielgrzymki lub transportem własnym.

 

 

Informacje do pobrania - kliknij na link